Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 15:37

Коментар Посла України в Республіці Хорватія та Боснії і Герцеговині Олександра Левченко для газети «Ослобоженє» від 20.03.2014р.

24 березня 2014, 12:18

«Ослободженє» від 20.03.2014 р.

 

            Президент Республіки Сербської Мілорад Додик 19 березня 2014 р. надіслав привітання незаконному керівництву Автономної Республіки Крим і міста Севастополь з нагоди так званого «референдуму», в якому зокрема привітав із «здобуттям незалежності» Криму та висловив впевненість, що населення Криму «буде будувати майбутнє у складі Російської Федерації». Крім того, 18 березня 2014 року Президент РС М.Додик під час зустрічі з Послом Російської Федерації у БіГ А.Боцан-Харченком також заявив, що вважає «референдум» легітимним і демократичним, «таким що відповідає конституції, міжнародному праву і положенням Статуту ООН щодо права народу на самовизначення».            Заяви такого роду мають відверто недружній характер по відношенню до України і повністю суперечать оцінкам, які надали кримському «референдуму», «незалежності» Криму і його приєднанню до Російської Федерації, Європейський Союз, США і ціла міжнародна спільнота. «Україна і міжнародна спільнота дотримуються позиції, що «референдум» та його наслідки не є легітимними, оскільки реалізовані в умовах військової агресії Росії проти України з порушенням Конституції України, Конституції Автономної Республіки Крим, Статуту ООН і міжнародного права, яке захищає суверенітет і територіальну цілісність існуючих держав», - відзначає Олександр Левченко, Посол України в нашій державі, реагуючи на заяви щодо України та, зокрема, Криму із офісу Президента РС Мілорада Додика, які останнім часом почастішали.

            О.Левченко зауважує: «Враховуючи те, що відповідно до Основного закону БіГ Президент ентитету не має повноважень у сфері зовнішньої політики Боснії і Герцеговини, заяви Президента РС Мілорада Додика можуть завдати шкоди відносинам наших двох дружніх держав, як і авторитету Боснії і Герцеговини в очах міжнародної спільноти“.

«Крім цього слід наголосити, що будь-яка підтримка порушення міжнародного права, агресії та сепаратизму може мати негативний вплив на загальний мир і стабільність також і на Балканах», - зазначив Посол.

 

Останні заяви та коментарі