Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 14:44

Прийняття з нагоди 28-ї річниці створення Збройних сил України

09 грудня 2019, 21:27

9 грудня Посольством України в Республіці Хорватія було проведено прийняття з нагоди 28-ї річниці створення Збройних сил України. Участь у заході взяли військові аташе країн-партнерів України, у тому числі стратегічних партнерів - США, Німеччини, Франції, Польщі, Туреччини, а також представники Міністерства оборони Хорватії, Міністерства хорватських ветеранів, Апарату Ради національної безпеки та командування хорватських збройних сил і актив української громади.

У своїй вітальній промові тимчасовий повірений Сергій Горопаха висловив вдячність Республіці Хорватія та партнерам України за підтримку нашої країни в її боротьбі проти російської агресії, а також наголосив, що українська армія захищає не лише Україну, але й безпеку та добробут усієї Європи.

Зі свого боку аташе з питань оборони Посольства, полковник Георгій Фалко зазначив, що однією з стратегічних зовнішньополітичних цілей України є повноправне членство в НАТО і спрямування основних зусиль з реформування Збройних сил України на досягнення стандартів НАТО, зокрема оперативно-технічної сумісності із збройними силами країн Альянсу.

Також було висловлено вдячність Міністерству оборони Хорватії за підтримку Збройних сил України, а Міністерству закордонних та європейських справ і Міністерству хорватських ветеранів – за допомогу в реабілітації поранених українських воїнів.

Загиблих на Сході України воїнів внаслідок російської агресії було вшановано хвилиною мовчання.

Проведений захід засвідчив підтримку України з боку військового керівництва Республіки Хорватія та військових представників країн-партнерів у цей складний для нашої країни період.