Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 16:01

Презентація книги «Східна Україна. Донбас»

16 січня 2020, 21:29

В Європейському домі Загреба відбулася презентація книги професора кафедри української мови і літератури філософського факультету Загребського університету Євгена Пащенка «Східна Україна. Донбас», в якій перекладами праць українських та іноземних вчених вперше в Хорватії представлено особливості історії цього українського регіону, а також ті політичні процеси, які там відбувалися від давніх часів до сьогодення. Окрема увага в книзі сфокусована на висвітлені аспектів подій на Донбасі починаючи з 2014 р.: російської збройної агресії на Україну та окупації нею Криму та частини Донецької та Луганської областей.

Презентували книгу на заході тимчасовий повірений Сергій Горопаха, Посол Хорватії в Україні 1995-1999 рр. Джуро Відмарович та упорядник цієї праці Євген Пащенко.

У своїй вітальній промові Сергій Горопаха відзначив актуальність книги «Східна Україна. Донбас» для хорватської аудиторії, оскільки вона висвітлює близьку їй проблематику - боротьбу Хорватії за незалежність. «Переконаний, що публікація подібних праць дозволяє хорватському суспільству краще зрозуміти особливості сучасної боротьби українського народу за свою землю, за свою незалежність», - зазначив він.

Участь у заході взяли представники філософського факультету Загребського університету, МЗЄС Хорватії та української громади, а також хорватські громадяни, які цікавляться українською тематикою.

Видання книги відбулося за підтримки Посольства України в Хорватії.