Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 20:06

Науково-технічне співробітництво

Важливим напрямком діяльності дипломатичної установи України у Боснії і Герцеговині є робота з розширення двостороннього співробітництва в освітянській та науково-технічній галузях.

Головна увага приділяється питанням поглиблення зв’язків між науковими та навчальними закладами двох країн.

Налагоджено співробітництво між Університетом м.Баня-Лука та вищими учбовими закладами України, зокрема, Чернівецьким університетом (угода підписана у 1996 р.), а також з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» (угода підписана у 2004 р.). Опрацьовується питання щодо започаткування викладання в Університеті м.Баня-Лука української мови.

Загалом, сприяння викладанню української мови у навчальних закладах Боснії і Герцеговини, насамперед, у регіонах, де компактно проживає українська національна меншина, є одним з пріоритетних напрямів роботи української дипустанови у цій держави. У 2010-2011рр. надано підтримку започаткуванню роботи класу з вивчення української мови в одній із основних шкіл м.Баня-Лука, Республіка Сербська. У 2016 р. у цьому класі навчається 32 учні.

Налагоджено співробітництво між Сараєвським університетом і Харківським національним університетом ім.В.Каразіна. На початку 2012 р. підписано Меморандум про співпрацю між цими провідними вищими навчальними закладами України та БіГ.

15 квітня 2011 р. у Києві підписано угоду про співробітництво між Національною музичною академією України імені П.І. Чайковського та Музичною академією Університетум.Східне Сараєво. У січні 2013 р. підписано Меморандум про співпрацю між Музичною академією Університету м.Сх.Сараєво та Луганським національним університетом ім.Т.Шевченка. Ректор Університету м.Сх.Сараєво С.Новакович отримав звання Почесного професора Луганського національного університету ім.Т.Шевченка. 22-26 травня 2013 р. на запрошення керівництва Університету Сх.Сараєво відбувся візит до БіГ ректора ЛНУ В.С.Курила. 

У серпні 2014 р. підписано Меморандум про співпрацю між Київським інститутом міжнародних відносин та Американським університетом в Боснії і Герцеговині. В листопаді 2014 р. встановлено контакти з ректором Сараєвської школи науки і технології, відомим політичним і громадським діячем проф.Е.Ганічем.

Продовжується плідна співпраця між приватним університетом «Бурч»  та Чернівецьким університетом ім.Ю.Федьковича у рамках підписаної двосторонньої угоди. В рамках укладених угод про співробітництво з Харківським національним університетом імені В.Н.Каразіна та Донецьким інститутом залізничного транспорту керівництво Сараєвського університету пропонує конкретизувати співпрацю через фонди програми Erasmus Mundus – ЄС.

Активно розвивається військово-технічне співробітництво між Україною та Боснією і Герцеговиною. Взаємодія у цій галузі відбувається у розвиток Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Боснії і Герцеговини про співробітництво у військовій сфері.

Слід відзначити наявність значного потенціалу українсько-боснійсько-герцеговинського співробітництва у науково-технічній сфері. У цьому зв’язку Посольство активно працює над розвитком відповідної договірно-правової бази. На завершальному етапі погодження перебуває проект Угоди про співробітництво в галузі освіти і науки між відповідними відомствами України та Боснії і Герцеговини. Цей документ, зокрема, передбачатиме налагодження на регулярній основі обмінів студентами та викладачами навчальних закладів двох держав, проведення науково-практичних конференцій, реалізацію спільних наукових проектів тощо.

Тимчасовий повірений

Контакти

Адреса: вул.Вочарська, 52, 10000 Загреб, Республіці Хорватія  . Переглянути на мапі
Телефон: Загальний - 00 3851 461 62 96; телефон гарячої лінії. Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Тел. 00385916051010
Факс: 00 3851 463 37 26
Ел. пошта: emb_hr@mfa.gov.ua