Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 20:53

Договірно-правова база між Україною та Хорватією

Українсько-хорватська двостороння співпраця характеризується активністю та постійним розвитком.

Свідченням позитивної динаміки розвитку відносин є, зокрема, наявність широкої договірно-правової бази, яка постійно розширюється. Це підтверджує налаштованість двох країн розвивати співпрацю на високому рівні, що відповідає забезпеченню національних інтересів української держави в регіоні Південно-Східної Європи.

Кількість чинних документів: 62.

Ключові документи: Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Хорватією; Угода між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про торгівлю та економічне співробітництво; Меморандум про співробітництво між Верховною Радою України та Хорватським Сабором, який став для хорватської сторони першим документом про співпрацю із зарубіжним законодавчим органом та підняв на новий щабель міжпарламентське співробітництво між двома країнами. Однією з важливих подій двостороннього діалогу стало також підписання у листопаді 2005 року Протоколу про взаємний доступ на ринки товарів та послуг в контексті завершення Україною переговорів щодо вступу до СОТ. В результаті наполегливої роботи лібералізовано візовий режим між Україною та Хорватією. Програму співробітництва в галузі освіти, науки і технологій, Програму співробітництва в галузі культури на 2014-2017 роки, Меморандум про взаєморозуміння між Міністерствами закордонних справ України та РХ про співробітництво у сфері європейської інтеграції.

Ряд важливих документів перебуває на стадії опрацювання, а саме:

  • Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про співробітництво у галузі залізничного транспорту;
  • Договір про співробітництво між Національними Телекомпанією і Радіокомпанією України та Хорватським Радіотелебаченням.
  • Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія у сфері запобігання катастрофам та ліквідації їх наслідків.
  • Протокол про зміни та доповнення до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про взаємну допомогу в митних справах.
  • Меморандум про взаєморозуміння щодо вдосконалення співробітництва між Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та Міністерством підприємництва і ремесел Республіки Хорватія у сфері розвитку та підтримки малого та середнього підприємництва.

Тимчасовий повірений

Контакти

Адреса: вул.Вочарська, 52, 10000 Загреб, Республіці Хорватія  . Переглянути на мапі
Телефон: Загальний - 00 3851 461 62 96; телефон гарячої лінії. Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Тел. 00385916051010
Факс: 00 3851 463 37 26
Ел. пошта: emb_hr@mfa.gov.ua