Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 20:27

Науково-технічне співробітництво між Україною та Хорватією

Посольство на постійні основі проводить роботу з розширення двостороннього співробітництва в науково-технічній галузі.

Співробітництво між Україною і РХ в науково-технічій сфері регулюється наступними документами:

 • Угода між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про співробітництво в галузі культури, освіти, науки і технології від 1 червня 1999 р.
 • Меморандум між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського, лісового та водного господарства Республіки Хорватія про економічну, наукову і технічну співпрацю у сфері сільського господарства та харчової промисловості від 30 червня 2006 р.;
 • Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про військово-технічне співробітництво від 28 жовтня 2008 р.;
 • Угода та Протокол про наукове співробітництво між Національною Академією наук України та Хорватською Академією наук і мистецтв на 2010-2012 рр. від 12 листопада 2009 р.
 • Низка угод між науково-навчальними закладами.

Наукове співробітництво між Україною і Республікою Хорватія значним чином відбувається завдяки співпраці Загребського університету з Київським та Львівським університетами. Співпраця базується на діючих Угодах про співпрацю між цими освітніми закладами. На регулярній основі відбувається міжуніверситетський студентський обмін. Так, в Загребському університеті традиційно проходять мовну практику тривалістю один семестр два студенти відділу хорватської філології Київського університету ім. Т.Шевченка та впродовж такого ж періоду - двоє студентів відділу хорватської філології Львівського університету ім. І.Франка. Натомість група хорватських студентів-україністів щорічно відвідує Київський та Львівський університети в рамках двотижневої мовної практики.

Завдяки діючій Угоді між Урядом України і Урядом Республіки Хорватія про співробітництво в галузі культури, освіти, науки і технології здійснювалися обміни викладачами університетів. Так, в Київському та Львівському університетах на штатних посадах регулярно працюють викладачі хорватської мови з Республіки Хорватія. Крім того, на базі підписаної Угоди між філологічним факультетом Львівського університету І.Франка та Педагогічним факультетом університету м. Осієк делегація українських викладачів кафедри славістики періодично бере участь у міжнародних наукових конференціях на території Хорватії.

Актуальною залишається співпраця між Дипломатичними академіями України та Хорватії в контексті реалізації курсу на європейську інтеграцію.

Опрацьовано питання встановлення контактів між Академіями наук та мистецтв України з відповідною установою Хорватії та налагодження прямих контактів між провідними науковими закладами України і Хорватії. Так, у грудні 2009 р. було підписано Угоду про наукове співробітництво між Національною академією наук України та Хорватською академією наук і мистецтв. У грудні 2013 також було укладено Угоду про співробітництво між Національною академією мистецтв України та Хорватською академією наук і мистецтв.

Відповідно до досягнутих домовленостей між низкою установ Академії медичних наук України (зокрема, Інститутом серцево-судинної хірургії з Києва, Інститутом невідкладної і відновної хірургії з Донецька, Інститутом загальної і невідкладної хірургії з Харкова) та хорватським медичним концерном «Медінвест» опрацьовується спільний проект по відкриттю в Україні приватного кардіологічного центру.

В даний час українською стороною визначається місце і умови реалізації зазначеного проекту.

Регулярно проводиться робота по розширенню співпраці між низкою провідних українських вищих навчальних закладів та Університету м.Загреб.

Зокрема, підписані Угоди про співпрацю між:

 • Історичним факультетом ЛНУ ім. І.Франка та відділенням історії філософського факультету Загребського університету;
 • Національним університетом державної податкової служби України та економічним факультетом Загребського університету;
 • Інститутом міжнародних відносин КНУ ім.. Т.Шевченка та факультетом політичних наук Загребського університету.
 • У травні 2014 року в рамках візиту до РХ делегації Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, на чолі з директором Інституту В.Різуном, було домовлено про започаткування співробітництва, яке передбачає обмін студентами, викладачами та науковцями, участь у наукових конференціях, публікації наукових праць, а також було підписано Угоду про співпрацю між двома навчальними закладами. 
 • У листопаді 2014 року Налагоджено співробітництво між Філологічним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Філософського факультету Загребського університету шляхом підписання відповідної Угоди.
 • Триває робота щодо підписання Програми співробітництва у галузі освіти, науки і технологій між Держінформнауки України та Міністерством науки, освіти і спорту РХ та Програми науково-технічного співробітництва на 2014-2017 роки між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України та Міністерством науки, освіти і спорту РХ. Зазначені документи знаходяться на завершальній стадії опрацювання і можуть бути підписані вже у першій половині 2015 року.   

 У червні 2018р. делегація Національного транспортного університету України (м. Київ) на чолі з Ректором М.Дмитриченком відвідала Задарський університет  Республіки Хорватія. Домовлено про реалізацію низки спільних проектів та укладення двосторонньої  Угоди про співробітництво.

 

 

 

Тимчасовий повірений

Контакти

Адреса: вул.Вочарська, 52, 10000 Загреб, Республіці Хорватія  . Переглянути на мапі
Телефон: Загальний - 00 3851 461 62 96; телефон гарячої лінії. Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Тел. 00385916051010
Факс: 00 3851 463 37 26
Ел. пошта: emb_hr@mfa.gov.ua